Archiwum aktualności

2018-09-17 | Finał Turkmen Desert Race 2018 – obiecujący początek

Po pechowej awarii układu wtryskowego w Toyocie zespołu NAC Rally Team, która wykluczyła niestety Polaków z udziału w rajdzie Turkmen Desert Race, zacięta walka o końcowe zwycięstwo w rajdzie toczyła się jeszcze przez kolejne trzy dni. Na najwyższym miejscu podium stanął ostatecznie Nani Roma startujący MINI, który na mecie uzyskał ponad godzinę przewagi nad Mirkiem Zapletalem w Hummerze oraz najlepszym kierowcą klasy ciężarowej – Siarheiem Viazovichem w MAZ-ie.

czytaj więcej

2018-09-13 | Turkmen Desert Race – przedwczesny finał

Awaria, jaka spotkała samochód Pawła Molgo i Rafała Martona, na II etapie Turkmen Desert Race, niestety okazała się niemożliwa do usunięcia w rajdowych warunkach i Polacy zmuszeni byli wycofać się z dalszej rywalizacji. Na trzy dni przed końcem maratonu załoga NAC Rally Team plasowała się na bardzo dobrej, 13. pozycji.

czytaj więcej

2018-09-12 | II etap Turkmen Desert Race – na przekór przeciwnościom

Ponad 46-stopniowy upał, usterka silnika i problemy z ładowaniem bardzo utrudniły jazdę Pawłowi Molgo i Rafałowi Martonowi na II etapie Turkmen Desert Race, jednak nie pozbawiły ich ducha walki. Toyota Hilux zespołu NAC Rally Team na mecie szybkiego, 230-kilometrowego oesu zameldowała się z 15. czasem. W klasyfikacji generalnej Polacy wciąż zajmują bardzo dobrą 13. lokatę.

czytaj więcej

2018-09-11 | I etap Turkmen Desert Race – 240 kilometrów pustynnego horroru

We wtorek załoga NAC Rally Team w składzie Paweł Molgo – Rafał Marton rozpoczęła zmagania w maratonie Turkmen Desert Race, którego trasę wyznaczył jeden z najsłynniejszych kierowców cross-country na świecie – Jean-Louis Schlesser, nieprzypadkowo obierając za miejsce batalii egzotyczny Turkmenistan. Już pierwszy etap wysoko zawiesił poprzeczkę przed zawodnikami. Polacy choć jazdę rozpoczęli ostrożnie, świetnie sobie poradzili, plasując się na dobrej, 12. pozycji.

czytaj więcej

2018-09-11 | Startuje Turkmen Desert Race 2018 – wyprawa w nieznane w wybornym towarzystwie

W doborowej stawce zawodników Paweł Molgo i Rafał Marton (NAC Rally Team) rozpoczynają dziś rywalizację w nowym maratonie cross-country Turkmen Desert Race, w trakcie którego pokonają 1614 kilometrów, w tym 1203 km na czas. Premierowa edycja rajdu zgromadziła na starcie 74 pojazdy, w tym MINI John Cooper Works Rally Naniego Romy i Peugeota 3008 DKR Harry'ego Hunta.

czytaj więcej