Archiwum aktualności

2016-08-08 | Pokora przede wszystkim! – o Silk Way Rally 2016 rozmawiamy z Pawłem Molgo, dwukrotnym mistrzem Polski w rajdach terenowych

- Etapy chińskie biły na głowę to, z czym kiedykolwiek mierzyliśmy się wcześniej. Z Silk Way Rally konkurować nie może nawet Africa Eco Race, który choć również jest dwutygodniowym maratonem rozgrywanym na bezdrożach i pustyni, to jednak zapewnia zawodnikom pewną dozę komfortu. W Chinach o odpoczynku mowy nie było, a walka codziennie trwała 10-12 godzin. Oczywiście na naszą (niewesołą) sytuację wpływ miały również nawarstwiające się kłopoty techniczne, które sprawiały, że z dnia na dzień doświadczaliśmy coraz większych trudności – opowiada Paweł Molgo, szef NAC Rally Team.

czytaj więcej

2016-07-24 | NAC Rally Team na mecie Silk Way Rally 2016

Meta w Pekinie – taki był główny cel wszystkich zawodników rywalizujących w maratonie Silk Way Rally 2016. Na trasę o długości ponad 10 tysięcy kilometrów wyruszyli dokładnie dwa tygodnie temu z Placu Czerwonego w Moskwie. Przemierzając bezdroża Rosji, Kazachstanu oraz Chin, przeżyli mnóstwo przygód: sukcesów, a czasem niepowodzeń, i tylko najwytrwalsi dotarli do Ptasiego Gniazda – stadionu olimpijskiego w Pekinie, gdzie narysowana była linia kończąca zmagania. W gronie śmiałków, którzy ukończyli Silk Way Rally 2016, były obie załogi NAC Rally Team: samochodowa (Paweł Molgo i Ernest Górecki) oraz ciężarowa (Piotr Domownik, Janusz Jandrowicz i Michał Ungurian). 

czytaj więcej

2016-07-23 | XIII etap Silk Way Rally 2016 – szczęśliwa trzynastka

Rozegrany w piątek XIII etap Silk Way Rally 2016 wbrew obawom nie przyniósł pecha załogom NAC Rally Team. Wręcz przeciwnie – oba auta Polaków dotarły do kolejnego obozu, skąd od mety w Pekinie dzielą ich już tylko dwa dni zmagań, w tym jeden z pomiarem czasu. 

czytaj więcej

2016-07-21 | XII etap Silk Way Rally 2016 – chińskie piekło-niebo

666 kilometrów, w tym 425 km na czas, to złowrogo brzmiące zadanie, z którym musieli się zmierzyć podczas XII etapu zawodnicy rywalizujący w Silk Way Rally 2016. Choć trasa rzeczywiście okazała się piekielnie trudna pod względem off-roadowym i nawigacyjnym, rajdowcy zgodnie przyznawali, że na szczytach wydm czuli się jak... w niebie. 

czytaj więcej

2016-07-20 | X i XI etap Silk Way Rally 2016 – pustynna burza

„Ochłodziło się!” - śmieją się zawodnicy startujący w Silk Way Rally 2016. Podczas wtorkowego etapu z Hami do Dunhuang temperatura faktycznie spadła o kilka kresek i miała „tylko” 41 stopni Celsjusza. Być może była to już zapowiedź burzy piaskowej, która nawiedziła rajd we środę rano, zmuszając organizatorów do odwołania kolejnego, XI etapu. 

czytaj więcej