Archiwum aktualności

2016-07-18 | IX etap Silk Way Rally 2016 – żar pustyni

Ponad 40-stopniowy upał na pustyni to warunki, w których nawet tak niezawodne zazwyczaj auta jak Toyota Land Cruiser czy Unimog czasem dają za wygraną. W wyniku pechowych zdarzeń obie załogi NAC Rally Team zmuszone zostały zjechać z trasy IX etapu Silk Way Rally 2016. Ale mimo to nie poddają się i wciąż walczą, by osiągnąć metę rajdu w Pekinie. 

czytaj więcej

2016-07-18 | VIII etap Silk Way Rally 2016 – chińska makabra

Ponad 900 kilometrów pokonali w niedzielę zawodnicy rywalizujący w maratonie Silk Way Rally 2016. Potwierdziły się przewidywania, że najtrudniejsze chwile czekają na rajdowców w Chinach. - Czegoś takiego w życiu nie doświadczyłem. To była istna makabra! - mówił na mecie etapu zmęczony, ale zarazem bardzo zadowolony Paweł Molgo z zespołu NAC Rally Team. 

czytaj więcej

2016-07-16 | VII etap Silk Way Rally 2016 – tylko dla orłów

Po dniu odpoczynku w Ałma Acie z nowymi siłami zawodnicy NAC Rally Team rozpoczęli drugi tydzień zmagań w maratonie Silk Way Rally 2016. Sobotni oes o długości zaledwie 77 kilometrów pozwolił im łagodnie wejść w rajdowy rytm, a przy okazji był prawdziwą ucztą dla oczu.

- Dziś pokonaliśmy ostatni odcinek specjalny w Kazachstanie, którego trasa prowadziła przez przepiękne góry – opowiada Paweł Molgo. – Tak jakby ktoś w Polsce wyznaczył 70-kilometrowy oes w Tatrach Zachodnich. Niestety dopadły mnie kłopoty żołądkowe, które sprawiły, że przez większość dnia nie czułem się dobrze. Na domiar złego złapaliśmy jeszcze kapcia, co oczywiście nie jest wyjątkowym zjawiskiem na tego typu rajdach, ale na pewno nie pomaga w walce. Chwilę trwało zanim znaleźliśmy na górskiej trasie miejsce, by bezpiecznie wymienić koło. 

czytaj więcej

2016-07-14 | NAC Rally Team na półmetku maratonu Silk Way Rally 2016

Zawodnicy NAC Rally Team zapomnieli już o pechowej awarii, która spotkała ich we wtorek na trasie rajdu Silk Way Rally 2016. Po całonocnej naprawie Toyota Pawła Molgo i Ernesta Góreckiego odzyskała pełną sprawność i z powodzeniem zaliczyła dwa kolejne etapy. W piątek Polaków czeka zasłużony dzień odpoczynku w odległej Ałma Acie. 

czytaj więcej

2016-07-12 | IV etap Silk Way Rally 2016 – w stepie szerokim

Poważne kłopoty techniczne, które spotkały Toyotę zespołu NAC Rally Team na IV etapie rajdu Silk Way Rally 2016, nie pozwoliły Pawłowi Molgo i Ernestowi Góreckiemu przejechać całej trasy etapu z Kostanay do Astany. W asyście Unimoga Piotra Domownika polska załoga dotarła do kolejnego obozu, w którym planuje usunąć awarię. 

czytaj więcej