Archiwum aktualności

2016-07-11 | III etap Silk Way Rally – egzamin dla cierpliwości

Maraton Silk Way Rally 2016 z Moskwy do Pekinu to sprawdzian nie tylko umiejętności off- roadowych i nawigacyjnych zawodników, ale również ich... cierpliwości. Choć rajd wystartował oficjalnie w ubiegły piątek, dopiero w poniedziałek mogli zmierzyć się 200-kilometrowym oesem, który stanowił część 815-kilometrowego etapu Ufa – Kostanay. Obie załogi NAC Rally Team dotarły do mety, unikając problemów. 

czytaj więcej

2016-07-10 | Prolog Silk Way Rally 2016 – na zaostrzenie apetytu

Po uroczystym rozpoczęciu Silk Way Rally, które miało miejsce w piątek na Placu Czerwonym w Moskwie, w sobotę zawodnicy NAC Rally Team przejechali do Kazania, pokonując rozgrzewkowe 850 kilometrów. W stolicy Tatarstanu czekała na nich trasa 2-kilometrowego prologu, na której po raz pierwszy w tej edycji rajdu mieli okazję zakosztować sportowej rywalizacji. 

czytaj więcej

2016-07-08 | Polacy na starcie azjatyckiego „Dakaru”. Rozpoczyna się Silk Way Rally 2016

Najlepsze załogi terenowe na świecie wyruszą w piątek, 8 lipca z Placu Czerwonego w Moskwie na trasę rajdu Silk Way Rally 2016. Ich celem będzie Pekin, do którego dotrą po dwóch tygodniach walki na bezdrożach i przejechaniu 11 tysięcy kilometrów. W zawodach weźmie udział 9 polskich reprezentantów. Najliczniejszą grupę biało-czerwonych tworzy warszawski zespół NAC Rally Team, w którego składzie jedzie Paweł Molgo – aktualny mistrz Polski w rajdach terenowych, zwycięzca maratonu Africa Eco Race 2015. 

czytaj więcej

2016-07-03 | Paweł Molgo – życie z napędem 4x4

Miłość do motoryzacji ma w genach – jego ojciec był właścicielem wspaniałego niemieckiego roadstera Wanderer W25K, wyprodukowanego jeszcze przed wojną, a dziadek zawodowym kierowcą i mechanikiem lotniczym. Szybkie i piękne auta towarzyszą mu więc od lat najmłodszych. - Odkąd pamiętam, zawsze ciągnęło mnie samochodów - wspomina. - To moja wielka życiowa fascynacja.

czytaj więcej

2016-06-28 | Ernest Górecki – urodzony maratończyk

Jedni w sporcie lubią sprinty, a inni ultradystanse. Ernest Górecki należy do tych zawodników, dla których pierwszy tydzień zmagań to zaledwie rozgrzewka. Dlatego nie mogło go zabraknąć w składzie NAC Rally Team, który 8 lipca rozpocznie walkę w maratonie Silk Way Rally z Moskwy do Pekinu.

Ernest Górecki swoje pierwsze kroki w off-roadzie stawiał – dosłownie – w... błocie. Kilkanaście lat temu wraz ze swoim tatą, Robertem, zaczął startować przebudowanym Land Roverem 110 w wersji pick-up w rajdach przeprawowych, w których szybko zaczęli razem odnosić sukcesy.

czytaj więcej