Archiwum aktualności

2016-06-22 | Piotr Domownik – z przygodą za pan brat

Piotra Domownika w motoryzacji pasjonują rozwiązania rzadkie i niekonwencjonalne. Tytuł Rajdowego Mistrza Polski Samochodów Terenowych zdobył własnoręcznie zbudowanym „Pająkiem” z niezależnym zawieszeniem o niebotycznym skoku 40 cm. Na wakacje jeździ z rodziną samodzielnie odremontowanym Volkswagenem „ogórkiem”, któremu stuknie wkrótce 40 lat (najdalej dotarł aż za Barcelonę). Po Warszawie najchętniej poruszałby się Toyotą Crown z 1980 roku, której jedyną wadą jest duże zapotrzebowanie na paliwo. I nawet w rajdach terenowych startuje obecnie ciężarówką Unimog, która na tle rywali wyróżnia się wzrostem i charakterem. Jedno ze swych motoryzacyjnych marzeń już spełnił – dotarł terenówką do mety rajdu w Dakarze. Kolejne zamierza zrealizować w lipcu, pokonując trasę maratonu Silk Way Rally 2016.

czytaj więcej

2016-06-15 | Janusz Jandrowicz – kierowca, który został pilotem

Choć nie jest kierowcą zawodowym, na swym koncie ma już ponad półtora miliona kilometrów. Pokonanych głównie w Europie, ale również Australii i Afryce. Choć lubi prowadzić samochód, dużą przyjemność znajduje również w nawigowaniu, w czym jest prawdziwym mistrzem (co dowodzą aż trzy tytuły wywalczone wraz w Pawłem Molgo i Piotrem Domownikiem w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych). Oto Janusz Jandrowicz – pilot NAC Rally Team, który wraz z Piotrem Domownikiem i Michałem Ungurianem tworzy załogę Unimoga T4 oczekającego już na start w Silk Way Rally 2016.

czytaj więcej

2016-06-08 | Sebastian Sokal – specjalista ds. cross-country

Sebastian Sokal to najmłodszy (według stażu) członek NAC Rally Team, który w lipcu weźmie udział w off-roadowej epoei, jakim jest dwutygodniowy Silk Way Rally 2016. Można rzec, że za radą świetnego Dakarowca, Marka Dąbrowskiego, został „wypożyczony” z zespołu Orlen Team, w którym od lat pełni rolę logistyka na rajdzie i koordynatora press teamów. Jego doświadczenie i znajomość realiów cross-country za miesiąc mogą okazać się nieocenione w walce o metę w Pekinie.

czytaj więcej

2016-06-01 | Michał Ungurian – klasyka gatunku

Kocha wozy zabytkowe oraz wszystkie ozdobione gwiaździstym logo Mercedesa. Dlatego w terenowym Unimogu NAC Rally Team czuje się niemal jak w domu. W lipcu Michał Ungurian wraz z Piotrem Domownikiem i Januszem Jandrowiczem wyruszą w zwinnej ciężarówce na trasę Silk Way Rally 2016, by pełnić odpowiedzialną funkcję szybkiego serwisu dla Toyoty Land Cruiser Pawła Molgo i Ernesta Góreckiego.

czytaj więcej

2016-05-25 | Krzysztof Kretkiewicz – off-roader uniwersalny

Za kierownicą... odpoczywa. Nawet jadąc 8 godzin non stop załadowanym po dach TIR-em, bo tak czasem lubi spędzać wakacje. Współpracując z NAC Rally Team, Krzysztof Kretkiewicz łączy swoje dwie życiowe pasje: zamiłowanie do rajdów terenowych (jest jednym z najbardziej utytułowanych quadowców w Polsce) z bezgraniczną sympatią do pojazdów „wagi ciężkiej”.

czytaj więcej