Archiwum aktualności

2015-01-12 | Sukces NAC Rally Team na mecie w Dakarze. Zakończył się rajd Africa Eco Race 2015

Dla himalaistów – Mount Everest, dla żeglarzy – Cape Horn, a dla off-roaderów – Dakar. Miejsca owiane legendą, o których niektórzy śnią latami i których nazwa zawsze budzi żywsze bicie serca. Polacy z zespołu NAC Rally Team po dwóch tygodniach morderczej ekspedycji osiągnęli szczyt marzeń każdego miłośnika jazdy w terenie – dotarli do mety w Dakarze, która od 7 lat stanowi cel rajdu Africa Eco Race. Co więcej, jedna z polskich załóg stanęła na najwyższym podium zawodów.

czytaj więcej

2015-01-11 | XI etap Africa Eco Race – NAC Rally Team już pewny sukcesu

Od mety w Dakarze, gdzie swój finał ma rajd Africa Eco Race 2015, zawodników NAC Rally Team dzieli już tylko jeden dzień drogi. Dla Polaków ostatni, niedzielny etap, którego wyniki nie są zaliczane do klasyfikacji końcowej, będzie miał charakter zwycięskiej defilady, bowiem pewne już jest, że Paweł Molgo i Ernest Górecki wygrali rywalizację w grupie T2, czyli samochodów produkcyjnych. Z kolei Piotr Domownik, Janusz Jandrowicz i Michał Ungurian, którzy w rajdzie pełnili rolę szybkiego serwisu, celebrować będą wysoką, 5. lokatę w klasie ciężarówek.

czytaj więcej

2015-01-10 | Nac Rally Team na X etapie rajdu Africa Eco Race 2015

Mauretańskie wydmy stanowiły przed laty największą trudność klasycznego rajdu Dakar. Gdy jego miejsce zajął rajd Africa Eco Race, wydmy pozostały gwoździem programu. Marzenie o żeglowaniu terenówkami po morzu piasku stanowiło siłę napędową dla off-roaderów, którzy przez wiele miesięcy przygotowywali się do udziału w zawodach, co po drodze kosztowało ich mnóstwo wyrzeczeń, pracy i pieniędzy. Wysiłek ten opłacił się, bowiem podróż przez Mauretanię z pewnością wspominać będą do końca życia.

czytaj więcej

2015-01-09 | IX etap Africa Eco Race 2015 – pielgrzymka pełna pokus

366 kilometrów na czas pokonali w trakcie IX etapu rajdu Africa Eco Race 2015 zawodnicy zmierzający w kierunku Dakaru. Tego prawdziwego, senegalskiego Dakaru, który od blisko 40 lat jest mekką off-roaderów z całego świata. Wśród tegorocznych „pielgrzymów” są również nasi reprezentanci z zespołu NAC Rally Team, którzy mają realną szansę na odniesienie zwycięstwa w swojej grupie.

czytaj więcej

2015-01-08 | VIII etap Africa Eco Race 2015 – ocean wydm

Polacy z zespołu NAC Rally Team we środę zmierzyli się z bodaj najtrudniejszym odcinkiem specjalnym rajdu Africa Eco Race 2015. Blisko 400-kilometrowa pętla ze startem i metą w Azougui  prowadziła przez ogromne pasma wydm, które pokonały wielu ich rywali. Załogi dwóch polskich rajdówek – Toyoty i Unimoga, zgodnie ze sobą współpracując, poradziły sobie z tym arcytrudnym zadaniem.

czytaj więcej