Archiwum aktualności

2015-01-07 | Zespołowa jazda NAC Rally Team na VII etapie Africa Eco Race 2015

Niedzielna przerwa zaplanowana na odpoczynek w Africa Eco Race 2015 z powodu burzy piaskowej wydłużyła się do dwóch dni bez rywalizacji. W poniedziałek zawodnicy NAC Rally Team przejechali trasą dojazdową do Chami w Mauretanii, pokonując po drodze długi, sześciogodzinny „oes” na... granicy z Marokiem. Formalności związane z odprawą okazały się równie trudnym wyzwaniem co walka na pustynnych wydmach. We wtorek zawodnicy powrócili na rajdowe trasy.

czytaj więcej

2015-01-04 | V etap Africa Eco Race 2015 – zadanie w połowie wykonane

Polski zespół NAC Rally Team dotarł do półmetka rajdu Africa Eco Race 2015, do którego przylgnęła już nazwa „prawdziwego rajdu do Dakaru”. Są to bowiem zawody rozgrywane w Afryce na klasycznej, „dakarowej” trasie, którą blisko czterdzieści lat teamu wytyczył Thierry Sabine. Nasi zawodnicy, choć debiutują w tym maratonie, spisują się znakomicie. Oby druga połowa rajdu była dla nich równie udana.

czytaj więcej

2015-01-03 | IV etap Africa Eco Race 2015 – seryjni zwycięzcy

Paweł Molgo, kierowca polskiej Toyoty Land Cruiser T2 walczącej w „prawdziwym rajdzie do Dakaru”, czyli Africa Eco Race 2015, jest aktualnym mistrzem Polski w rajdach terenowych. Choć na co dzień startuje dużo szybszym Hiluxem należącym do grupy aut prototypowych T1, po przesiadce do samochodu „seryjnego” nie wyzbył się swoich przyzwyczajeń. Na IV etapie afrykańskiego maratonu nie dość, że pewnie wygrał w swojej grupie, to na dodatek pokonał wielu zawodników dysponujących mocniejszymi maszynami. 

czytaj więcej

2015-01-02 | III etap Africa Eco Race 2015 – kto hamuje, ten nie wygrywa!

Po bardzo pomyślnym pożegnaniu starego roku zespół NAC Rally Team udanie przywitał nadejście nowego sezonu. W pierwszym dniu 2015 roku, na III etapie rajdu Africa Eco Race 2015, Paweł Molgo i Ernest Górecki zajęli 2. miejsce w grupie T2 i utrzymali prowadzenie wśród aut produkcyjnych.

czytaj więcej

2015-01-01 | II etap Africa Eco Race 2015 – udany Sylwester zawodników NAC Rally Team

W czasie gdy – jak Polska długa i szeroka – wszyscy przygotowywali się do zabawy sylwestrowej, zawodnicy z zespołu NAC Rally Team zmagali się z wymagającą trasą II etapu rajdu Africa Eco Race 2015. Rok, który był dla nich pełen sukcesów (przypomnijmy – zostali mistrzami Polski), pożegnali z przytupem: Paweł Molgo i Ernest Górecki drugi raz z rzędu wygrali etap w grupie T2 i umocnili się na prowadzeniu wśród załóg startujących autami produkcyjnymi.

czytaj więcej