Archiwum aktualności

2013-04-30 | Historia Pawła Molgo

Miłość do motoryzacji ma w genach – jego ojciec był właścicielem wspaniałego niemieckiego roadstera marki Wanderer, wyprodukowanego jeszcze przed wojną. Szybkie i piękne auta towarzyszą mu więc od lat najmłodszych. - Odkąd pamiętam, zawsze ciągnęło mnie samochodów - wspomina. - To moja wielka życiowa fascynacja. 

czytaj więcej

2013-04-03 | Etatowy pomocnik – serwisowy MAN F2000

Gdy rajd Dakar przeniósł się z Afryki do Ameryki Południowej, wozami serwisowymi większości teamów stały się komfortowe, duże ciężarówki przystosowane do szybkiej jazdy po drogach asfaltowych, ale bezradne w konfrontacji z terenem.

czytaj więcej

2013-03-27 | Praca u podstaw – doniesienia z placu budowy Toyoty T2 NAC Rally Team

Budowa auta rajdowego, nawet tak – pozornie – nieskomplikowanego jak rajdówki grupy T2 to w rzeczywistości proces czasochłonny, kosztowny, wymagający dużych umiejętności, cierpliwości, a przede wszystkim mądrości w dokonywaniu (brzemiennych w skutkach) wyborów. Piotr Domownik czuwający nad budową Toyoty zespołu NAC Rally Team opowiedział nam, jak przebiegają prace nad autem.

czytaj więcej

2013-03-04 | Z ziemi arabskiej do polskiej – nowa Toyota VDJ 200 w barwach NAC Rally Team

Opuszczając ładownię statku, który kilka dni temu przypłynął ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Polski, lśniąca nowością Toyota Land Cruiser VDJ200 musiała doznać szoku termicznego. Wyjścia jednak nie ma – musi się hartować, bowiem czeka ją niełatwe (acz fascynujące i pełne przygód) życie. W barwach zespołu NAC Rally Team już niebawem pozna trasy najważniejszych rajdów terenowych na świecie i stanie w szranki z czołowymi off-roaderami. 

czytaj więcej

2013-03-04 | Tajemnice T2

Rajdówki grupy T2, których konstrukcja ograniczona jest wieloma przepisami, zwykle nie są w stanie konkurować z czołowymi autami grupy T1, ale w historii rajdów dobra T-dwójka utarła nosa niejednemu już „faworytowi”. Tajemnice grupy „seryjnych aut terenowych” odsłania przed nami Piotr Domownik, konstruktor m.in. Mitsubishi Pajero T2, którym Paweł Molgo wywalczył w 2011 tytuł Mistrza Polski T2. W stajni NAC Rally Team rozpoczęła się właśnie budowa nowej T- dwójki opartej na Toyocie Land Cruiser VDJ200.

czytaj więcej