Archiwum aktualności

2013-01-25 | Fiatem 125p na podbój Monte Carlo

Czy jazda 30-letnim autem z napędem na tylną oś po zaśnieżonej, alpejskiej dróżce pozbawionej barierek ochronnych, na dodatek nocą i pod presją czasu, może być przyjemnością? Oczywiście tak! Zapowiada się niezwykła przygoda! - odpowiadają uczestnicy 16. Historycznego Rajdu Monte Carlo, który rozpocznie się już w najbliższą niedzielę (27 stycznia). W gronie ponad 300 śmiałków z całego świata jest warszawska załoga NAC Rally Team, czyli Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz, którzy do walki staną Fiatem 125p.

czytaj więcej

2013-01-18 | Oficjalny start Rajdu Monte Carlo – zaproszenie

W sobotę, 19 stycznia, o godzinie 15:00 odbędzie się oficjalny start polskich załóg do XVI Rallye Monte Carlo Historique.

czytaj więcej

2013-01-02 | 16 Rallye Monte-Carlo Historique 2013 – powrót do rajdowej przeszłości

Komu nie udało się tego dokonać przed kilkudziesięcioma laty, ten dziś może na chwilę cofnąć się w czasie, by stanąć na starcie słynnego Rajdu Monte Carlo u boku gwiazd dawnej epoki motosportu: Porsche 911, MINI Coopera S czy Lancii Stratos. 16 edycja Historycznego Rajdu Monte Carlo, która rozpocznie się z końcem stycznia 2013, przywróci atmosferę rajdów z lat 60 i 70. Wśród 311 ekip z całego świata po raz kolejny na starcie nie zabraknie polskich załóg, wśród których będą również reprezentanci NAC Rally Team – Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz oraz ich Fiat 125p.

czytaj więcej

2012-12-21 | Unimog U400 NAC Rally Team – gotowy na wszystko

Na podbój terenu można wyruszyć samotnie, wyposażając auto w wyciągarki, trapy, podnośniki, komplet narzędzi i części zamiennych. Taki ekwipunek nierzadko stanowi jednak znaczący ciężar, który – zwłaszcza w przypadku długich rajdów cross-country – bywa zbędnym obciążeniem i nierzadko stoi na drodze do zwycięstwa czy wysokiego miejsca w klasyfikacji. Jak wszyscy maratończycy, tak i off-roadowi długodystansowcy wolą walczyć z dystansem „na lekko”, oddając cały swój bagaż pomocnikowi, którego funkcję pełni zwykle szybka ciężarówka. Taki podział ról obowiązuje między innymi w zespole NAC Rally Team.

czytaj więcej

2012-11-30 | Z Barbórki do Monte Carlo za kierownicą rajdowego Fiata 125p

W motosporcie od zawsze trwa wyścig zbrojeń, który z reguły wygrywają właściciele rozwiązań najnowocześniejszych, najpotężniejszych, doskonalszych niż broń rywala. Czy w takim razie rajdówka o 36-letniej historii ma jakikolwiek sens? Niezaprzeczalnie ma, podobnie jak rywalizacja sportowa mastersów. Niezależnie bowiem od wieku zawodników (czy samochodów) emocje, wysiłek i radość z osiągnięcia mety pozostają zawsze takie same. 

czytaj więcej