Archiwum aktualności

2011-12-05 | Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 2011

04.12.2011r., w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia pucharów Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2011. NAC Rally Team odebrało puchary za: Mistrzostwo Polski w grupie T2, Mistrzostwo Polski w kategorii Zespołów Sponsorskich, III miejsce w Pucharze Polski, w grupie T1.

NAC Rally Team wywalczył I miejsce w kategorii Truck oraz VIII miejsce w klasyfikacji generalnej samochodów w pustynnym rajdzie RMF Morocco Challenge. Ekipa NAC Rally Team, w składzie: Paweł Molgo, Piotr Domownik, Beata Sadowska pustynne bezdroża pokonywało w ciężarowym Mercedesie Unimog. Zmagania na marokańskich bezdrożach trwały od 21/10 do 31/10.

Trasę po słowackich górach najszybciej pokonał Czech Mirek Zapletal przed Sławkiem Wasiakiem, Węgrem Andreasem Lukacsem i Konradem Sobeckim. W tej sytuacji wicemistrzem Polski (tytuł mistrzowski już wcześniej zapewnił sobie Węgier Balazs Szalay, na Słowacji nieobecny) został Wasiak, a II wicemistrzem Sobecki, który sięgnął jednocześnie po wygraną w Rajdowym Pucharze Polski Cross-Country. W grupie T2 triumfował ostatecznie Paweł Molgo z NAC Rally Team przed Grzegorzem Szwagrzykiem, który zwyciężył za to w grupie T2 Pucharu FIA CEZ.

Zmagania na Baja Poland potrwały 3 dni, w czasie których zawodnicy pokonali trasę o łącznej długości 771.24 km, z czego 405,13 km będą liczyły odcinki specjalne. W piątek wieczorem odbył się prolog, zaś w sobotę i niedzielę rozegrane zostało siedem odcinków specjalnych.

Ponad 14-kilometrowy prolog rozpoczął zmagania zawodników w Gyulai Várfürdő Cup – IV rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, stanowiącej zarazem kolejną rundę międzynarodowego Pucharu FIA-CEZ, która odbył się na Węgrzech, w okolicach uroczego miasteczka Gyula. Rywalami Polaków byli tym razem wyłącznie rajdowcy węgierscy oraz dwa „rodzynki” - z Czech i Chorwacji.

Oczywiście, nie zabrakło też NAC Rally Team.