Archiwum aktualności

2017-11-26 | NAC Rally Team na półmetku East Africa Safari Classic Rally

– Startowałem w Silk Way Rally i Africa Eco Race, czyli dwóch z trzech najtrudniejszych maratonów off-roadowych na świecie, ale trasa East Africa Safari Classic Rally momentami jest równie ciężka! Tyle że tam jechaliśmy terenowymi autami rajdowymi, a tu 40–letnimi osobówkami... Ten rajd jest piekielnie trudny! – mówi Piotr Domownik, który w niedzielne popołudnie wraz z Pawłem Molgo dotarł do półmetka zawodów. Poniedziałek będzie dla Polaków z zespołu NAC Rally Team dniem zasłużonego relaksu. 

czytaj więcej

2017-11-26 | Słonie, błoto i kurz – nadspodziewane trudności na trasie III etapu East African Safari Classic Rally

Aż 115 km/h – tyle wyniosła średnia prędkość blisko 40-letniego Mercedesa 350 SLC zespołu NAC Rally Team na ostatnim, 21–kilometrowym odcinku specjalnym trzeciego etapu East African Safari Classic Rally 2017. – Jest fantastycznie! Błoto, ciężarówki zakopane na drodze, mnóstwo kibiców. Po prostu kapitalnie! – mówił na mecie zmęczony, ale zadowolony Paweł Molgo, który – przy udziale swego pilota Piotra Domownika – awansował już na 17. miejsce w rajdzie. 

czytaj więcej

2017-11-24 | Tragedia na trasie East African Safari Classic Rally. Rajd będzie kontynuowany

Rywalizacja załóg ścigających się w rajdzie East African Safari Classic Rally, który przyciągnął na start zawodników ze światowej czołówki rajdów klasycznych, w tym polską załogę NAC Rally Team, zeszła w drugim dniu imprezy na dalszy plan z powodu tragicznego wypadku, w którym zginął dyrektor zawodów Jaideep Singh Vohra. Postanowiono już, że maraton będzie kontynuowany, by uczcić pamięć zmarłego. Zdaniem zawodników to jeden z najtrudniejszych rajdów, w jakim kiedykolwiek brali udział. 

czytaj więcej

2017-11-22 | NAC Rally Team na starcie East African Safari Classic Rally 2017

– Czujemy się jak przed rozpoczęciem dalekiej, egzotycznej wyprawy! Upalne temperatury, rosnące wokół palmy, po których skaczą małpy, magiczny klimat Mombasy i wyjątkowa atmosfera panująca wśród uczestników rajdu zapowiadają niezwykłą przygodę. Dziś ostatni dzień przygotowań, a już jutro wyruszymy na odcinki specjalne, których nie możemy się doczekać – mówi Paweł Molgo, który wraz z pozostałymi członkami zespołu NAC Rally Team jest już w Kenii, gdzie we czwartek wraz z Piotrem Domownikiem rozpocznie zmagania w maratonie East African Safari Classic Rally 2017. 

czytaj więcej

2017-10-23 | Słodko-gorzka Baja Inter Cars 2017

Na trasie finałowej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2017 – rajdu Baja Inter Cars – Paweł Molgo i Rafał Marton byli wolniejsi tylko od zwycięzców rajdu i zarazem całego cykl mistrzowskiego: Marcina Łukaszewskiego i Magdy Duhanik. Kara 30 minut, którą otrzymała na mecie załoga NAC Rally Team, zepchnęła ją na miejsce czwarte, ale i tak nie pozbawiła jej satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. 

czytaj więcej