Archiwum aktualności

2017-10-21 | NAC Rally Team na starcie Baja Inter Cars 2017

Paweł Molgo myślami jest już w Afryce, gdzie za miesiąc rozpocznie rywalizację w klasycznym rajdzie Safari. Ciałem wciąż jest jednak w Polsce, a konkretnie na starcie Baja Inter Cars, finałowej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. W najbliższy weekend na poligonach w Żaganiu i Szprotawie zamierza przetestować świeżo wyremontowaną rajdówkę, a przy okazji „rozgrzać się” przed czekającą go walką w Kenii i Tanzanii.

czytaj więcej

2017-10-10 | Powrót do Afryki – przygotowania do East African Safari Classic Rally 2017

Kiedy za miesiąc w Polsce nastanie czas jesiennej szarugi, oni przeniosą się do ogrzewanej promieniami gorącego słońca Afryki, jednak nie po to by leniuchować czy opalać się nad brzegiem basenu z przerwami na pluskanie w wodzie. Zamiast tego zamkną się w spartańsko wyposażonej kabinie niemal 40-letniego Mercedesa 350 SLC (który kiedyś był komfortową limuzyną, ale po zmianach stał się praktyczną rajdówką pozbawioną nawet klimatyzacji), by przez cały tydzień z własnej, nieprzymuszonej woli znosić trudy terenowego rajdu prowadzącego po szutrowych trasach i bezdrożach Kenii i Tanzanii. W dniach 23 listopada – 1 grudnia Paweł Molgo i Piotr Domownik reprezentujący zespół NAC Rally Team, kierując się pozostawionymi w latach 70. śladami Sobiesława Zasady, już po raz drugi staną na starcie spadkobiercy słynnego Rajdu Safari, jakim jest East African Safari Classic Rally. 

czytaj więcej

2017-09-04 | East African Safari Classic Rally – unfinished business

„Uważam East African Safari Classic Rally 2015 za najwspanialsze i zarazem najtrudniejsze zawody, w jakich kiedykolwiek NAC Rally Team brał udział” – mówił na mecie kenijskiego rajdu Paweł Molgo, niezrażony awarią samochodu, która nie pozwoliła mu w całości zaliczyć wszystkich etapów. Opinia ta ma tym większe znaczenie, iż wypowiedziana została przez zawodnika mającego w swym dorobku między innymi dwa tytuły mistrza Polski w rajdach terenowych i zwycięzcy rajdu Africa Eco Race w grupie aut seryjnych. W kolejnej edycji EASCR 2017, która odbędzie się w dniach 23 listopada – 1 grudnia, Paweł Molgo i Piotr Domownik przy pomocy nowego auta zamierzają zrealizować cele, które wyznaczyli sobie przed dwoma laty, a jednocześnie wyrównać rachunki ze słynnym maratonem.

czytaj więcej

2017-02-01 | Bez „dwójki” pojechali „na piątkę”. Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz na mecie jubileuszowej, 20. edycji Historycznego Rajdu Monte Carlo

Po przejechaniu blisko 3000 kilometrów, w tym 14 odcinków specjalnych, Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz (NAC Rally Team) dotarli do mety jubileuszowej, 20. edycji Historycznego Rajdu Monte Carlo, zajmując bardzo dobre, 26. miejsce w klasyfikacji generalnej (na 275 załóg, które ukończyły rywalizację). W osiągnięciu wyznaczonego celu Polakom nie przeszkodziła ani pechowa awaria skrzyni biegów w ich 41–letnim Fiacie 125p, ani wiosenna pogoda, która sprzyjała mocniejszym samochodom.

czytaj więcej

2017-01-30 | Rajdowe pierwiosnki – Polacy walczą w czołówce 20. edycji Historycznego Rajdu Monte Carlo 2017

Początek 20. edycji Historycznego Rajdu Monte Carlo 2017 okazał się bardzo udany dla polskich zawodników, którzy podjęli rywalizację w jednym z najbardziej prestiżowych rajdów samochodów klasycznych. Załoga NAC Rally Team – Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz – po pierwszych odcinkach specjalnych, które odbyły się w weekend, plasuje się na 20. miejscu wśród blisko 300 załóg, w tym 6 z Polski. Jeszcze wyżej sklasyfikowani są Stanisław i Andrzej Postawkowie (miejsce 8.) oraz Jacek Miller i Maciej Orzechowski (miejsce 15.). 

czytaj więcej