Słodko-gorzka Baja Inter...

Na trasie finałowej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2017 – rajdu Baja Inter Cars – Paweł Molgo i Rafał Marton byli wolniejsi tylko od zwycięzców rajdu i zarazem całego cykl mistrzowskiego: Marcina Łukaszewskiego i Magdy Duhanik. Kara 30 minut, którą otrzymała na mecie załoga NAC Rally Team, zepchnęła ją na miejsce czwarte, ale i tak nie pozbawiła jej satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. 

czytaj więcej

NAC Rally Team na starcie Baja Inter Cars 2017

2017-10-21

Paweł Molgo myślami jest już w Afryce, gdzie za miesiąc rozpocznie rywalizację w klasycznym rajdzie Safari. Ciałem wciąż jest jednak w Polsce, a konkretnie na starcie Baja Inter Cars, finałowej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. W najbliższy weekend na poligonach w Żaganiu i Szprotawie zamierza przetestować świeżo wyremontowaną rajdówkę, a przy okazji „rozgrzać się” przed czekającą go walką w Kenii i Tanzanii.

Powrót do Afryki – przygotowania do East African Safari Classic Rally 2017

2017-10-10

Kiedy za miesiąc w Polsce nastanie czas jesiennej szarugi, oni przeniosą się do ogrzewanej promieniami gorącego słońca Afryki, jednak nie po to by leniuchować czy opalać się nad brzegiem basenu z przerwami na pluskanie w wodzie. Zamiast tego zamkną się w spartańsko wyposażonej kabinie niemal 40-letniego Mercedesa 350 SLC (który kiedyś był komfortową limuzyną, ale po zmianach stał się praktyczną rajdówką pozbawioną nawet klimatyzacji), by przez cały tydzień z własnej, nieprzymuszonej woli znosić trudy terenowego rajdu prowadzącego po szutrowych trasach i bezdrożach Kenii i Tanzanii. W dniach 23 listopada – 1 grudnia Paweł Molgo i Piotr Domownik reprezentujący zespół NAC Rally Team, kierując się pozostawionymi w latach 70. śladami Sobiesława Zasady, już po raz drugi staną na starcie spadkobiercy słynnego Rajdu Safari, jakim jest East African Safari Classic Rally.