Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na 10. odcinku specjalnym 18. Historycznego Rajdu Monte Carlo

2015-02-03

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczone przez Pawła Molgo i Janusza Jandrowicza na 10. odcinku specjalnym 18. Historycznego Rajdu Monte Carlo to wynik, z którego załoga NAC Rally Team / Historique Team Poland może być naprawdę dumna. Załoga Polskiego Fiata 125p pokonała śmietankę zawodników z całej Europy. Do zwycięstwa na oesie zabrakło jej tylko jednego punktu! Na pozostałych odcinkach we wtorek również plasowała się wysoko: na 30. i 19. miejscu.

- Udowodniliśmy, że nasz Fiat potrafi nawiązać rywalizację z dużo mocniejszymi autami – cieszy się Paweł Molgo. – Żałujemy tylko, że tak późno wpadliśmy na pomysł dołożenia 50-kilogramowego balastu do jego bagażnika. Być może udałoby się wtedy uniknąć straty z 4. oesu, gdy nie mogliśmy podjechać pod jedno z oblodzonych wzniesień, co zepchnęło nas w dół klasyfikacji. Oczywiście wciąż brakuje nam mocy, ale nadrabiamy tam, gdzie leży śnieg, jest ślisko i trzeba wykazać się dobrymi umiejętnościami prowadzenia pojazdu. Muszę przyznać, że coraz więcej „wiem” o Fiacie, co przekłada się na dobre wyniki. To dodaje nam animuszu i sprawia mnóstwo radości. Dziś dotarliśmy do Monte Carlo, skąd o godzinie 21 wyruszymy na dwa finałowe oesy, w tym nocny przejazd po słynnej Col de Turini. Mam nadzieję, że jutro rano będziemy w równie dobrych humorach!

Załoga NAC Rally Team awansowała w „generalce” rajdu już na 70. miejsce. Tuż za jej plecami plasuje się legendarny rajdowiec – Jean Ragnotti.